21 MAYIS 2016 -TJK SÜT KUPASI KOŞUSU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TJK Süt Kupası Koşusu 21 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirildi

 

Süt, gelişme çağında olan çocuklar için içermiş olduğu besin maddeleri nedeniyle vazgeçilmez bir gıdadır. Özellikle çocukluk çağında sağlıklı büyümek, ileriki yaşlarda kemik erimesi sorununu yaşamamak için süt içmemiz gerekir. Çocuklarımıza küçük yaşlarda süt içme alışkanlığının kazandırılması hepimizin temel görevidir. Özellikle okul çağındaki çocukların sağlıklı ve dengeli beslenebilmesi amacıyla, Uluslararası Sütçülük Federasyonunca (IDF) 21 Mayıs tarihi “Dünya Süt Günü” olarak kutlanmaktadır.

 

Dünya Süt Günü etkinlikleri kapsamında geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da  21 Mayıs 2016 tarihinde Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda TJK Süt Kupası Koşusu düzenlenmiştir.

SETBİR Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ali Rıza Diren ve SETBİR Genel Sekreter vekili Sayın Elif Yücel’in hazır bulundukları koşu sonrasında kazanan BUZKAYA isimli atın sahibine plaketini Sayın Ali Rıza Diren vermiştir.

 

* Dünya Süt Günü

Uluslararası  Sütçülük  Federasyonu 1956 yılında aldığı bir kararla üyesi bulunan ülkelerde  21 Mayıs tarihini “Dünya Süt Günü” olarak ilan etmiştir. Dünya Süt Gününün amacı, insanların beslenmesinde özellikle bünyesel ve zihinsel gelişmelerinde çok önemli etkileri olan süt konusunda tüketicilerin bilinçlenmelerini sağlamak ve süt tüketimini arttırmaktır.