16 ŞUBAT 2015- SETBİR “GELECEĞİMİZİN GÖZÜYLE GÜVENİLİR GIDA 2. ULUSAL RESİM YARIŞMASI”

Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR), güvenilir gıda konusunda çocuklarda bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde düzenlenen, “Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda 2. Ulusal Resim Yarışması”na sponsor olmuştur.

 

Güvenilir gıdaya dair çocukların hayallerini resim aracılığıyla görsel bir şölene dönüştürecek yarışmayla, özellikle geleceğin bireyleri olacak çocuklarda güvenilir gıdaya dönük bilinç ve farkındalık yaratılması hedeflenmektedir. Türkiye’de genç nesillerin gıda güvenirliğine dair bilgi ve birikimlerini, beklenti ve hayallerini yansıtabilecekleri bir paylaşım platformu oluşturarak gıda güvenirliği konusunun geniş kitlelere duyurulması planlanmaktadır.

Yarışma, Türkiye genelinde bulunan yaklaşık 29 bin özel ve resmi ilkokulu kapsamaktadır. 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin katılabileceği yarışmada 81 ilin 1., 2.ve 3.’lerine toplam 243 ödül verilecektir. Ayrıca yurt genelinde dereceye giren resimler arasından belirlenecek olan Türkiye 1.’si, 2.si ve 3.’süne de ödüller verilecektir. Yarışma sonunda dereceye giren eserlerden oluşan gezici sergi, tüm Türkiye’yi dolaşacaktır.

Konu ile ilgili SETBİR tarafından hazırlanan basın bültenini “Doküman” bölümünden ziyaret edebilirsiniz.

Dökümanlar: Basın Bülteni