SÜT, ET ÜRÜNLERİ VE TEKNOLOJİLERİ, SETBİR’İN KATKILARI İLE 2019 YILINDA YİNE AGROEXPO’DA

setbiremp

Türkiye’nin en büyük tarım fuarı olan, Avrupa’nın da dört büyük tarım fuarı arasında yer alan “Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı”, 07-10 Şubat 2019 tarihleri arasında Türk tarımını dünya tarımı ile 14. kez buluşturacak.

Tarımın başkenti İzmir’de 2005 yılından bu yana düzenlenen ve dünya çapında başarılara imza atan Agroexpo, 2018 yılında 60 ülkeden 875 katılımcı firmayı 332 bin ziyaretçiyle buluşturup, 500 milyon doların üzerinde iş hacmi yaratarak, sektörün lider fuarı olmaya devam etti.

Agroexpo, tüm dünyada hızla gelişen süt ürünleri ve et ürünleri sektörlerine yönelik kesim, işleme, dolum, soğutma, depolama, lojistik ve ambalaj konularına yenilikçi çözümler üreten dev firmaları ve nitelikli ziyaretçilerini, Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği’nin (SETBİR) desteği ile 2018 yılında ilk kez bir araya getirdi.

2019 yılında 15 holde, 130 bin metrekare alanda düzenlenecek olan Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 14. yılında da yurtdışından önemli üreticiler, tarım ve hayvancılık firmaları, yerli ve yabancı traktör üreticileri başta olmak üzere tüm sektör temsilcilerini Fuar İzmir’de ağırlayacak.

Orion Fuarcılık ev sahipliğinde düzenlenecek olan tarımın bu en iddialı zirvesinde, yine ulusal ve uluslararası seçkin firmalar, tarım sektörü profesyonelleri ile bir araya gelecek.

  1. Çok Uluslu Tarım İş Forumu

Her yıl olduğu gibi 2019 yılında da düzenlenecek olan yurt dışı alım heyetleri ve ikili görüşmeler projeleri, büyük bir iş hacmi yaratarak yalnızca bölge ekonomisine değil tüm Türkiye ekonomisine can verecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı, 20 ülkenin tarım bakanını ve heyetlerini fuarımızda ağırlayacak olup Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenecek yurt dışı alım heyetleri kapsamında da ikili görüşmeler yapılacak.

Avrupa standartlarında düzenlenen ve yine 1000 kişilik oturma kapasitesine sahip aktivite alanında düzenlenecek inovasyon sunumları, yeni model traktör lansmanları, canlı hayvan şovları ve çok çeşitli Agroexpo etkinlikleri, tüm sektör ilgililerinden tam not almaya devam edecek.

Ulusal ve uluslararası düzeyde birçok firmanın süt ürünleri, et ürünleri, süt ve et teknolojileri, ambalaj ekipmanları ve peynir ürünlerini sergileyeceği D holü yine SETBİR’in desteği ile sektöre yönelik son gelişmelerin, kaliteli ürünlerin ve çözüm önerilerinin sergilendiği bir platform niteliği taşıyacak.

Sektörün lider fuarı, 2019 yılı için katılımcı sayısını da 950 firma olarak hedefliyor. Yerli ve yabancı firmaların 70 ülkeden 350 bin ziyaretçi ile buluşması öngörülmekle beraber, düzenlenen ziyaretçi organizasyonları ile Türkiye’nin bütün bölgelerinden ve yurtdışından üreticilerin ve sektör temsilcilerinin fuarı ziyaret etmesi bekleniyor.