ETKİNLİKLER

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Harun Seçkin SETBİR'le buluştu

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Harun Seçkin, internet üzerinden düzenlenen toplantıda, SETBİR üyeleri ile görüş alışverişinde bulundu.
Devamı

SETBİR Başkanı Tarık Tezel, Haber Global TV'de "Süt ve Et sektörlerini" değerlendirdi


Devamı

SETBİR Başkanı Tezel, Dünya Gazetesi'nin "Dünya Süt Haftası" yayınına konuk oldu

Dünya Gazetesi Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım ile birlikte süt ve süt ürünleri sektörünü değerlendiren Tarık Tezel, sanayinin süt değer zincirinin merkezine alınması gerektiğini söyledi.
Devamı

SETBİR, BUSİAD'ın "Dünya Süt Günü" web konferansında

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği'nin (BUSİAD) Dünya Süt Günü münasebeti ile düzenlediği web konferansında SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Tezel, Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Can ve Akademik Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Barbaros Özer konuştu.
Devamı

Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş SETBİR’le buluştu

SETBİR üyeleri, koronavirüs salgınının süt ve kırmızı et sektörlerinde yarattığı sorunları görüşmek üzere, Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Genel Müdür Yardımcıları Cengiz Ceylan ve Salih Çelik ile internet üzerinden bir araya geldi.
Devamı

SETBİR üyeleri koronavirüs salgınının yarattığı sorunları konuştu

SETBİR Yönetim Kurulu ve SETBİR üyeleri, koronavirüs salgını nedeni ile işlerin sosyal mesafeyi koruyup bulaşmaya karşı her türlü önlem alınarak, mümkün olduğunca da evlerden yürütülmeye gayret gösterildiği dönemde, fiziken bir araya gelip toplantı yapmak mümkün olmadığından, salgının yol açtığı sorunları görüşüp konuşmak amacı ile çevrimiçi (online) genel üye toplantısında bir araya geldi.
Devamı

Mutlu Hayvancılık Projesi

SETBİR'in “Sivil Toplum Diyaloğu Programı” çerçevesinde AB hibesi ile yürüttüğü “Avrupa Birliği ve Türkiye’de Mutlu Hayvancılık Projesi"nde amaç, çiftlikte ve taşıma sırasında hayvan refahının sağlanması.
Devamı

SETBİR'in “Avrupa Birliği ve Türkiye'de Mutlu Hayvancılık Projesi"nin açılış toplantısı Ankara'da yapıldı

SETBİR'in “Sivil Toplum Diyaloğu Programı” çerçevesinde AB hibesi ile yürüttüğü “Avrupa Birliği ve Türkiye’de Mutlu Hayvancılık Projesi"nde amaç, çiftlikte ve taşıma sırasında hayvan refahının sağlanması.
Devamı

AGROEXPO Tarım ve Hayvancılık Fuarı Süt ve Ette Bilgi Kirliliği Paneli

SETBİR, İzmir'de düzenlenen AGROEXPO Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nda, 8 Şubat 2019'da “Süt ve Ette Bilgi Kirliliği" konulu bir panel düzenledi. Panelin konuşmacıları, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölüm Başkanı ve Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Harun Raşit Uysal, Dünya Gazetesi Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım ve perakende uzmanı Sait Koç'tu. Panelde SETBİR Başkanı Tarık Tezel de bir konuşma yaptı.
Devamı

SETBİR iftar yemeği

SETBİR, 1 Haziran 2018'de Ankara’da, Sheraton Otel’de bir iftar yemeği verdi. Yemeğe, dönemin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılar Nihat Pakdil ve Hasan Özlü ile Hayvancılık Genel Müdürü Durali Koçak da katıldı. Aynı zamanda Dünya Süt Günü'ne denk gelen iftarda SETBİR Başkanı Tarık Tezel bir konuşma yaparak, üretilmesi ve tüketilmesi bakımından süt ve süt ürünlerinin önemini anlattı.
Devamı

SETBİR Başkanı Tarık Tezel, 13. Uluslararası Yem Kongresi ve Yem Sergisi'nde konuştu: Hedefimiz süt, et ve yem kardeşliği olmalı

SETBİR Başkanı Tarık Tezel, 27 Nisan 2018'de, Türkiye Yem Sanayicileri Birliği tarafından Antalya'da düzenlenen 13. Uluslararası Yem Kongresi ve Yem Sergisi'nde konuştu. Tezel, süt, et ve yem üreticisinin öncelikli hedefinin süt, et ve yem kardeşliği olması gerektiğini söyledi.
Devamı

SETBİR Genel Kurulu Ankara'da yapıldı, Başkan Tarık Tezel, süt ve kırmızı et sektörlerini bir çatı altında birleşmeye davet etti

SETBİR'in seçimli genel kurulu, Ankara'da, Bilkent Otel'de yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Tezel, eğer gerekli düzenlemeler yapılabilirse Türkiye'nin, cumhuriyetin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023 yılında, süt ve kırmızı ette dışa bağımlılıktan kurtulup, yılda toplam 26 milyon ton süt, 2,3 milyon ton kırmızı et üretir hale gelebileceğini, hayvancılığa dayalı tarımda da 10 milyon kişilik istihdam sağlayabileceğini söyledi.
Devamı

SETBİR'in süt ve kırmızı et sektörlerinde 2017 yılı değerlendirmesi ve 2018 yılı beklentisi

SETBİR, süt ve kırmızı et sektörlerinde 2017 yılına ilişkin değerlendirmeleri ile 2018 yılına ilişkin beklentilerini kamuoyu ile paylaştı.
Devamı

SETBİR Başkanı Tarık Tezel, BUSİAD'ın düzenlediği “Türkiye'de kırmızı et üretimi ve tüketimi" konulu panelin açılışında konuştu

Bursa Sanayici ve İşinsanları Derneği'nin (BUSİAD) düzenlediği “Türkiye'de kırmızı et üretimi ve tüketimi" konulu panelin açılışında konuşan SETBİR Başkanı Tarık Tezel, tüm hayvansal protein ürünlerinin KDV'sini sıfırlayarak sosyal bir beslenme anlayışına geçilmesini önerdi.
Devamı

SETBİR Yönetim Kurulu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı ziyaret etti

SETBİR Yönetim Kurulu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı makamında ziyaret ederek süt ve kırmızı et sektörlerine ilişkin görüş ve önerilerini sundu.
Devamı

SETBİR iftar yemeği

SETBİR, 15 Haziran 2017'de Ankara’da, Bilkent Otel’de bir iftar yemeği verdi. Yemeğe, dönemin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Müsteşar Yardımcıları Dr. Nihat Pakdil ve Dr. Durali Koçak ile bakanlık üst düzey bürokratları, çeşitli STK'ların temsilcileri ve SETBİR üyeleri katıldı.
Devamı

SETBİR Başkanı Tarık Tezel, 1. Ulusal Sütçülük Kongresi'nde konuştu

SETBİR Başkanı Tarık Tezel, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü'nün düzenlediği 1. Ulusal Sütçülük Kongresi'nde konuştu. Tezel, süt ve süt ürünlerine yönelik bilgi kirliliğinin, bilimin yardımıyla ortadan kaldırılmasını istedi.
Devamı

SETBİR, tüketiciye ve KOBİ'lere gıda güvenliğini anlattı

SETBİR'in, tüketiciye ve KOBİ'lere gıda güvenliğini anlattığı projesi sona erdi. Gıda güvenliği projesi ile 3 bine yakın tüketici ve gıda sektöründe faaliyet gösteren KOBİ çalışanına ulaşıldı.
Devamı

SETBİR Olağan Mali Genel Kurulu yapıldı

SETBİR Olağan Mali Genel Kurulu'nda konuşan Başkan Tarık Tezel, "Tüm hayvansal protein üretiminin KDV'sini sıfırlayarak sosyal bir beslenme anlayışına geçmeliyiz. Beslenmek insanın en temel hakkıdır. Hakkın KDV'si olmaz" dedi.
Devamı

SETBİR Gıda Güvenliği Projesi KOBİ Eğitim Semineri Ankara'da yapıldı

SETBİR'in Sivil Toplum Diyaloğu Gıda Güvenliği Projesi kapsamındaki KOBİ Eğitim Semineri’nin üçüncüsü Ankara’da gerçekleştirildi.
Devamı