Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği

SETBİR Başkanı Tarık Tezel, BloombergHT TV’de gıda enflasyonunu değerlendirdi

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli SETBİR Yönetim Kurulu ile bir araya geldi

SETBİR Yönetim Kurulu, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'ye sektör raporunu sundu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Harun Seçkin SETBİR'le buluştu

Süt ürünleri sektörü Çin pazarının kapısında

SETBİR Yönetim Kurulu ile Çin’e süt ürünü ihracatı izni almış firmalar, Ticaret Bakanlığı’nın Pekin Ticaret Başmüşaviri Hakan Kızartıcı ve Bakanlığın Pekin, Guangzhou ve Şanghay’daki Ticaret Müşaviri ve Ataşeleri ile çevrimiçi toplantıda bir araya gelerek, Çin’e süt ürünü ihracatının ayrıntılarını ele aldı.

SETBİR Başkanı Tezel, Dünya Gazetesi'nin "Dünya Süt Haftası" yayınına konuk oldu

Ulusal Süt Konseyi Dünya Süt Gününü kutladı

1 Haziran Dünya Süt Günü, USK'nın düzenlediği, Tarım ve Orman Bakanı Dr.Bekir Pakdemirli ile birlikte, SETBİR Başkanı Tarık Tezel ve diğer sektör temsilcilerinin de katıldığı sektörel video konferans ile kutlandı.

1 Haziran Dünya Süt Günümüz kutlu olsun!

İnsan vücudunun gelişimi ve sağlığı için şart olan bir dizi besin ögesini doğal olarak içeren süt, yüksek besin değeri ve insan beslenmesindeki rolü nedeni ile "özel"bir gıdadır. 1 Haziran Dünya Süt Günümüz kutlu olsun!

SETBİR, BUSİAD'ın "Dünya Süt Günü" web konferansında

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği'nin (BUSİAD) Dünya Süt Günü münasebeti ile düzenlediği web konferansında SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Tezel, Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Can ve Akademik Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Barbaros Özer konuştu.

SETBİR Başkanı Tarık Tezel
A Para TV'de Çin'e ihracatı değerlendirdi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Çin'e süt ve süt ürünleri ihracatının önündeki engellerin kalktığını açıklamıştı. Bu konuda daha önce her iki bakanlığa da rapor sunan SETBİR Başkanı Tarık Tezel, A Para TV'de, gelişmenin hem ülke hem sektör açısından sevindirici olduğunu ifade etti.

SETBİR Başkanı Tarık Tezel BloombergHT TV'de Çin'e ihracatı değerlendirdi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Çin'e süt ve süt ürünleri ihracatının önündeki engellerin kalktığını açıklamıştı. Bu konuda daha önce her iki bakanlığa da rapor sunan SETBİR Başkanı Tarık Tezel, BloombergHT TV'de, gelişmenin hem ülke hem sektör açısından sevindirici olduğunu ifade etti.

Çin'e süt ve süt ürünleri ihracatının önündeki engeller kalktı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye'den Çin’e gerçekleştirilecek süt ve süt ürünleri ihracatının önündeki engellerin kalktığını bildirdi.

Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş SETBİR’le buluştu

SETBİR üyeleri, koronavirüs salgınının süt ve kırmızı et sektörlerinde yarattığı sorunları görüşmek üzere, Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Genel Müdür Yardımcıları Cengiz Ceylan ve Salih Çelik ile internet üzerinden bir araya geldi.

COVID-19 sonrası süt ve süt ürünleri sektörü

SETBİR Başkanı yönetti, SETBİR üyeleri koronavirüs salgınının süt ve süt ürünleri sektörüne etkilerini tartıştı.

SETBİR Başkanı Tarık Tezel
Çiftçi TV'de konuştu

SETBİR Başkanı Tarık Tezel, kaliteli sütün yerde kalmayacağının teminatını verdi, süt ve kırmızı et sektörlerinin tüketicinin taleplerini karşılayacak kapasiteye sahip olduğunu, üretimin aksamadığını anlattı.

“Süt ve kırmızı et sektörleri çalışmaya üretmeye devam ediyor, siz evde kalın”

Kamuoyuna seslenen SETBİR Başkanı Tarık Tezel, "SETBİR üyeleri, kendi üretim tesislerinde her türlü ileri hijyenik önlemi alarak, sahada her türlü hijyenik tedbirin alınması için ilgilileri uyarıp, yol gösterip, malzeme katkısında bulunarak, hem çiftçimizin-köylümüzün, hem çalışanlarının hem tüketicilerinin yanında olmaya devam ediyor" dedi.

Ambalajlı içme sütü
sağlıklıdır, temizdir, güvenilirdir

Ambalajlı içme sütü ve süt ürünleri sektörünün önde gelen sorunu “bilgi kirliliği”dir. SETBİR'in her fırsatta ve her ortamda dile getirdiği bu maksatlı kirlilik, ısıl işlem görmüş, pastörizasyon ve UHT tekniklerine tabi tutulmuş ambalajlı içme sütünü de hedef alıyor. Ama ambalajlı içme sütü sağlıklıdır, temizdir, güvenilirdir.

Mutlu Hayvancılık Projesi

SETBİR'in “Sivil Toplum Diyaloğu Programı” çerçevesinde AB hibesi ile yürüttüğü “Avrupa Birliği ve Türkiye’de Mutlu Hayvancılık Projesi"nde amaç, çiftlikte ve taşıma sırasında hayvan refahının sağlanması.

SETBİR'in “Avrupa Birliği ve Türkiye'de Mutlu Hayvancılık Projesi"nin açılış toplantısı Ankara'da yapıldı

SETBİR'in “Sivil Toplum Diyaloğu Programı” çerçevesinde AB hibesi ile yürüttüğü “Avrupa Birliği ve Türkiye’de Mutlu Hayvancılık Projesi"nde amaç, çiftlikte ve taşıma sırasında hayvan refahının sağlanması.

/

Hakkımızda

Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği (SETBİR), 1976 yılından bu yana sektörü en üst düzeyde temsil eden bir çatı kuruluşudur.

Devam

Üyelerimiz

SETBİR’in halen 54 adet firmadan 86 üyesi bulunuyor. Üye şirketlerin hayvancılık işletmeleri 500 binin üzerinde büyükbaş, 100 binin üzerinde küçükbaş çiftlik kapasitesine sahip.

Devam

Üyesi Olduğumuz Uluslararası Kuruluşlar

SETBİR, Avrupa Canlı Hayvan ve Et Ticareti Derneği (UECBV) ile Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) üyesidir.

Devam

EtkinliklerDUYURULARÜyelerimizden

HaberFoto

CHR. HANSEN dünyanın en sürdürülebilir şirketi oldu

Chr. Hansen, İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (World Economic Forum) açıklanan "100 en sürdürülebilir şirket"i içeren 2019 küresel endeksinde ilk sırayı aldı.

Devamı
HaberFoto

KROMEL, “En İyi İnovasyon Süreci” Kategorisinde Ödüle Layık Görüldü

Kocaeli Sanayi Odası’nın başarılı sanayi kuruluşlarını ödüllendirdiği Sektörel Performans Ödülleri’nin 11’incisinde, SETBİR üyesi KROMEL, “Makine Sanayi Sektörü Kobi Ödülü”nün sahibi oldu.

Devamı